Теплі пори року – час загострення сезонних алергій, а точніше, полінозу. У наших краях поширенні алергії різного типу, але за даними ВОЗ - кожен четвертий українець страждає від полінозу тією чи іншою мірою.
Весною дерева та трави починають квітнути та виробляти пилок, який є серйозним алергеном. Наш організм помилково сприймає пилок як небезпеку та активізує імунітет: викликає нежить, чхання, кон'юнктивіт, набряки слизових оболонок та навіть ускладнення дихання. Це спричиняє сильний дискомфорт та заважає нормальному життю.
Для людей, які страждають цим захворюванням, весна стає справжнім викликом. Навчитись жити з алергією та не допускати розвитку тяжких реакцій допоможе лікар-алерголог МЦ “Здорові Люди” – запис на консультацію за посиланням.
Алергени
Сезонні алергії зазвичай виникають в квітні та можуть тривати до кінця жовтня. Весною квітнуть дерева, літом трави, а восени – амброзія, пилок якої також має надзвичайно сильну алергенну дію. Для ефективної профілактики та боротьби з полінозом важливо знати, які саме рослини викликають алергічну реакцію в вашому організмі.
Найпоширеніші алергени України:
- Ліщина
- Береза
- Дуб
- Верба
- Щавель
- Полин гіркий
- Різноманітні сорняки
- Амброзія
- Яловець
- Пахуча трава звичайна
Варто згадати, що сезонна алергія може виникнути як на одну рослину, так і на декілька, саме тому у кожної людини загострення полінозу припадає на різний період.
Діагностувати тип алергії та чітко визначити, на пилок якої рослини у вас негативна реакція, допоможуть лабораторні тести.
Здати аналіз крові на алергени у Львові можна в МЦ “Здорові Люди” – запис за посиланням.
Симптоми сезонної алергії
Симптоми полінозу проявляються у людини приблизно в один і той самий час конкретної пори року та в деякій мірі є суміжними із симптомами ГРВІ. Зазвичай легко встановити, що пацієнт страждає саме сезонною алергією, адже в більшості випадках відсутні підвищення температури та сильна слабкість.
Поширені симптоми:
- Кон'юнктивіт: сльозотеча, почервоніння та біль в очах.
- Сильний нежить, який посилюється, як тільки людина виходить на вулицю.
- Набряк слизової оболонки носу.
- Постійне чхання.
- Ускладнене дихання.
- Свербіж.
Рідше:
- Сильний кашель
- Підвищена температура.
- Слабкість в тілі.
Якщо ви помітили у себе симптоми полінозу – варто негайно звернутися до лікаря, особливо якщо алергія проявилася вперше. Якщо вчасно не діагностувати та не почати лікувати сезонну алергію, вона буде прогресувати з кожним роком. В деяких випадках це призводить до таких хвороб, як бронхіальна астма та хронічний риніт.

У нашій клініці ви можете отримати якісну консультацію та нарешті розібратись із проблемою сезонної алергії – запис на прийом до алерголога, Львів – за посиланням.
Профілактика сезонної алергії
Більшість людей вважає, що неможливо зменшити виразність весняної алергії та уникнути її загострення, проте це не так. Найголовніше у профілактиці полінозу - уникнення контакту з алергеном, але є ще декілька запобіжних заходів, які варто практикувати при сезонній алергії.
- Якісна та регулярна гігієна.
Щоденний душ зранку та ввечері, після виходу на вулицю, допоможе змити залишки пилку зі шкіри, таким чином зменшивши час контакту з алергеном. Це також стосується волосся, у період сезонної алергії варто частіше мити голову.
- Прибирання.
Щоденне вологе прибирання після провітрювання будинку – необхідний крок для запобігання полінозу. Також варто частіше міняти постільну білизну та уникати провітрювання приміщення зранку та ввечері, адже у цей час в повітрі найбільш висока концентрація пилку.
- Безпечні прогулянки.
Виходячи на вулицю, уникайте клумб та скошених газонів. Обираючи шлях для прогулянки, віддавайте перевагу місцям із невеликою рослинністю. Надягайте сонцезахисні окуляри та, при необхідності, маску.
- Здорове харчування.
Правильне та збалансоване харчування позитивно впливає на весь організм, що також може призвести до зменшення виразності полінозу. Варто включити у раціон продукти, що багаті вітамінами та корисними елементами: яблука, зелень, перець, часник, капусту та ін. У період алергії також не рекомендується вживати багато кави та міцних напоїв.
За складанням корисного та смачного меню звертайтесь до лікаря-дієтолога МЦ “Здорові Люди”
- Тест на алерген.
Чітко знаючи, який саме подразник провокує поліноз, легше його уникати. Пройти тест та звернутись до лікаря - найкращий спосіб дізнатись, на що саме у вас алергія.
Окрім перелічених профілактичних заходів, рекомендується дотримуватися принципів здорового способу життя: спати більше 8 годин, займатись спортом, відмовитись від шкідливих звичок та уникати стресу.
Чи лікується поліноз?
Найкраще лікування сезонних алергій – їх профілактика. Дотримуючись усіх вказівок з профілактики та уникаючи безпосереднього контакту з алергеном, можна досягнути значного зменшення проявів алергії. Не існує ліків, які могли би самотужки впоратись із полінозом, проте для полегшення симптомів часто використовують різноманітні фармакологічні засоби.
Зокрема:
- назальні спреї
- носові краплі
- краплі для очей
- антигістамінні таблетки
Такі засоби добре допомагають знімати симптоми помірних сезонних алергій: нежить, чхання, кон'юнктивіт.
Також дієвим способом лікування полінозу вважається алерген-специфічна імунотерапія (АСІТ). Терапія передбачає собою введення невеликої кількості алергену в організм, аби в людини виробився імунітет до нього.
Перед вибором методу лікування та прийомом будь-яких лікарських препаратів обов'язково треба проконсультуватись із спеціалістом, аби уникнути небажаного негативного ефекту.
Збільшимо кількість здорових людей разом!