Відпустка з дитиною: поради педіатра
Прийшло літо – пора відпусток: поїздка на море, похід у гори, мандрівка видатними історичними місцями – усе це вже чекає на вас. Але що ж робити з маленькою дитиною? Подорожувати можна з дітками будь-якого віку, головне правильно все спланувати та підготуватись: обрати оптимальний вид транспорту, підібрати заняття, які зацікавлять малюка, подбати про безпечність відпочинку.Особливості різного віку
Більшість дітлахів спокійно переносять подорожі у автомобілях чи навіть літаках, але не варто забувати, що вдала мандрівка коштуватиме батькам чималих зусиль, адже потрібно продумати багато нюансів. В першу чергу потрібно звернути уваги на вік дитини:
- Немовлят (віком до півроку) краще не брати з собою у літаки, адже вони відчуватимуть значний дискомфорт через зміни атмосферного тиску. Якщо авіарейсу не уникнути, обирайте для подорожі час сну дитини. Під час перельоту заспокоїти малюка допоможе грудне вигодовування або ж пляшечка дитячої суміші. А от автомобільні поїздки маленькі пасажири переносять напрочуд добре, адже так приємно спати у м’якенькому автокріслі під заколисування машини.
- 1-2 роки – це вік, коли дитина починає активно ходити та досліджувати навколишній світ. З такими дітьми у подорожах найскладніше, адже їм ще важко пояснити, що можна і не можна та чому. З дітлахами двохрічного віку краще обмежитись короткочасними мандрівками.
- У 2-4 рочки дітки вже можуть зацікавитись переглядом книжки, мультфільму, побавитись іграшками, тому зайняти їх під час переїзду/перельоту стає легше. У цьому віці діти полюбляють автомобільні мандри, але варто пам’ятати, що у машині їх може захитати.
- Дітлахи старше 5 років зазвичай добре переносять будь-які подорожі. Щоправда, не варто брати дітей у важкі тривалі мандрівки: складні походи в гори, автобусні тури різними містами/країнами, подорожі з кількома пересадками і т.д.
Також не забувайте про темперамент свого малюка: деякі діти можуть годинами дивитись у книжку чи бавитись однією іграшкою, а інші – і хвилинки не можуть всидіти на місці.
Куди поїхати на відпочинок
Обираючи місце відпочинку потрібно зважати на вік та інтереси вашого малюка, а також на власний досвід. Якщо для вас це одна з перших поїздок, краще кінцевим пунктом обрати сусідні міста, а з часом поступово збільшувати відстань подорожей.
Під час відпочинку з маленькими дітьми не рекомендується різко змінювати клімат: не варто їхати із зими у літо і навпаки. Деякі малюки важко переносять акліматизацію, у них підвищується температура, з’являються симптоми застуди. Якщо ж зміни клімату не уникнути, подбайте, щоб тривалість подорожі була не коротшою за 21 день. За 10-14 днів дитина встигне адаптуватись, і відпочинок піде на користь.
Зауважте, що витривалості у дітей значно менше, ніж у дорослих, тому під час тривалих прогулянок (підйом в гори, довгі екскурсії по місту, мандрівка лісом) навіть відносно великим дітлахам знадобиться відпочинок принаймні кожні дві години.
Перелік необхідних речей
Перелік речей, які потрібно взяти у подорож, варіюється в залежності від виду відпочинку з дитиною, віку малюка та його характеру. Рекомендуємо завжди мати при собі:
- телефон, гаманець, документи (свої та дитини);
- дитяче харчування та чисту, питну водичку;
- запас підгузників (якщо користуєтесь ними);
- декілька комплектів змінного одягу для малюка;
- улюблені дитячі іграшки.
Обов’язково складіть невеличку аптечку, не всюди можна швидко придбати необхідні медикаменти. Потрібно взяти антисептик, вату, бинт, препарати проти алергії, ліки, що допоможуть при отруєнні, знеболюючі, жарознижуючі.
Також незадовго до подорожі можна відвідати педіатра, аби впевнитись у здоров’ї малюка та отримати відповіді на усі свої запитання.