Види харчової непереносимості
При харчовій непереносимості порушуються власне процеси травлення, на відміну від алергічних реакцій, коли йде збій у роботі імунної системи. Причинами можуть бути спадкові захворювання, патології шлунково-кишкового тракту, нейроендокринні порушення. В залежності від механізмів розвитку виділяють:
- ензимопатії – непереносимість, пов’язана із нестачею або повною відсутністю ферментів, які беруть активну участь у розщепленні та перетравлювання певного продукту;
- харчова непереносимість внаслідок запального процесу у різних відділах шлунково-кишкового тракту та інших органах травлення;
- несприятливість їжі через психологічну налаштованість, негативний досвід у минулому;
- порушення толерантності до продукту внаслідок його фізіологічної активності.
Найбільш небезпечними є ензимо- або ферментопатії, особливо для малюків перших років життя, коли триває активний розвиток організму. Без вчасної діагностики харчова непереносимість у дітей може призвести до надмірної хворобливості – часті ГРВІ, ангіни і т.д., відставання у фізичному та психологічному розвитку, поява неврологічних симптомів, наприклад, епілепсії, парезів та паралічів. Найчастіше діагностуються такі ферментопатії, як:
- фенілкетонурія – без лікування призводить до незворотних пошкоджень нервової системи, виключення продуктів, що містять фенілаланін, дозволяє уникнути тяжких ускладнень;
- галактоземія – провокує затримку психомоторного розвитку, цироз печінки, помутніння кришталика, дотримання дієти сприяє покращенню;
- лактазна недостатність – більш характерна для дорослих, ніж для дітей, виникає внаслідок зниження активності фермента, що розщеплює лактозу. Проявляється здуттям, сильними болями у животі, діареєю;
- целіакія – харчова непереносимість глютену, проявляється шлунково-кишковими розладами, зниженням ваги, швидкою втомлюваністю. Без дотримання дієти підвищується ризик розвитку раку різних відділів ШКТ, появи автоімунних патологій, безпліддя;
- непереносимість алкоголю – після потрапляння алкоголю в організм з’являється головний біль, почервоніння шкіри, пришвидшується дихання та серцебиття, знижується артеріальний тиск.

Лікування захворювання залежить від типу харчової непереносимості, в його основі лежить дієтичне харчування, а саме виключення певних продуктів з раціону. Щоб дізнатись, якої саме їжі краще уникати, потрібно пройти тестування на харчову непереносимість.
Запис на аналізи за номером 0988642608 або через сайт https://zdoroviludy.com/
Симптоми харчової непереносимості
Гіперчутливість організму до харчових продуктів складно діагностувати, оскільки вона проявляється неспецифічними симптомами, що найчастіше нагадують синдром подразненого кишківника. Інтенсивність проявів дозозалежна: чим більше небажаного продукту з’їсть людина, тим сильніший виникне дискомфорт. Дорослих пацієнтів з харчовою непереносимістю після вживання забороненої їжі переважно турбують наступні симптоми:
- скупчення газів у ШКТ, метеоризм;
- нудота та блювання;
- діарея;
- головний біль;
- висип на тілі.
При постійному надходженні в організм елементів, що не перетравлюються, з’являється швидка втомлюваність, поганий настрій, депресія, збільшується або зменшується маса тіла, турбують симптоми загальної інтоксикації.
Аналіз на харчову непереносимість
Харчовий профіль кожного пацієнта є індивідуальним, а необхідність в особливому підході до діагностики харчової непереносимості в дієтології зумовила появу обширного тесту, в основі якого лежить виявлення імуноглобуліну G до найрізноманітніших продуктів.
У медичному центрі «Здорові Люди» можна здати аналіз крові для перевірки імунологічної реакції на 261 продукт харчування, серед яких:
- зернові – гречка, кукурудза, пшениця, ячмінь, жито, рис, люпин, клейковина та інш.;
- молочні продукти – казеїн, козяче, коров’яче, овече, кобиляче молоко, кисломолочні продукти та інш.;
- горіхи – каштан, фундук, кеш’ю, кедрові горішки, кокос, фісташки та інш.;
- насіння – чіа, гарбуз, соняшник, кунжут, мак та інш.;
- яйце – окремо на жовток та білок;
- м’ясні продукти – курятина, телятина, свинина, індичатина, кролятина та інш.;
- рибні продукти – короп, сардина, скумбрія, анчоуси, лосось, кальмари, краб, креветки, мідії та інш.;
- овочі – броколі, брюсельська, кольорова та пекінська капуста, кольрабі, помідор, картопля, перець, морква, баклажани, кабачки, редис, буряк, цибуля та інш.;
- фрукти та ягоди – яблука, груші, банан, грейпфрут, лайм, лимон, мандарин, полуниця, смородина, ожина, чорниця, маракуя, персик, нектарин, гранат та інш.;
- гриби – печериці, білі, лисички, шиїтаке;
- бобові – нут, квасоля, соя, горох, сочевиця, арахіс, боби мунг;
- зелень – базилік, кріп, хрін, петрушка, зелена цибуля, крес-салат, айсберг, латук, рукола, цикорій та інш.;
- спеції – куркума, часник, аніс, шафран, кайєннський перець, кардамон, гвоздика, паприка, кориця та інш.;
- напої – чай (зелений, чорний, мате, ройбуш), кава, солод, хміль та інш.;
- різне – дріжджі, норі, агар-агар, желатин, барвники.
Підвищення рівня імуноглобуліну G до харчових білків свідчитиме про порушення толерантності до продукту та необхідність складання індивідуального меню.
Коли потрібно здавати аналіз на харчову непереносимість
Дослідження харчової непереносимості рекомендовано проводити людям, які хочуть позбутись зайвої ваги або набрати необхідну масу, покращити імунітет, підготуватись до вагітності, а також позбутись хронічних захворювань.
Варто перевіритись пацієнтам, які регулярно стикаються з такими станами, що погано піддаються терапії:
- гастрит;
- синдром подразненого кишечника;
- мігрень;
- вітиліго;
- вугрові висипи;
- екзема;
- псоріаз;
- нейродерміт;
- герпетичні ураження;
- діабет першого типу;
- подагра;
- депресивні стани;
- безсоння;
- хронічна втома;
- гіперактивність;
- синдром дефіциту уваги;
- затримка психічного чи фізичного розвитку.
Своєчасна діагностика харчової непереносимості дозволяє видалити з раціону продукт-провокатор та нівелювати негативний вплив на організм.
Як підготуватись до перевірки на харчову непереносимість

Немає особливою підготовки до здачі крові на непереносимість харчових продуктів. Забір проводиться вранці, обов’язково натще, напередодні заборонено вживати важку жирну їжу та алкоголь. Також рекомендується уникати фізичних навантажень та психоемоційних стресів, безпосередньо перед здачею венозної крові варто 10-15 хвилин спокійно посидіти.
На результат аналізу може впливати застосування медикаментів. Якщо уникнути прийому лікарських засобів неможливо, потрібно повідомити про це медичного працівника.
Запис на дослідження за номером 0988642608 або через сайт
https://zdoroviludy.com/analysis
Збільшимо кількість здорових людей разом