Вплив цукру на організм
Усі 100% чули про те, що солодощі - це шкідливо, але до конкретних дій ця фраза призводить тільки в 1 випадку з 10, адже від зайвої ложки цукру у чай чи тістечка ще ніхто не помирав. Але насправді надмірне споживання солодкого може мати серйозні наслідки для організму:- Залежність
- Захворювання внутрішніх органів
- Негативний вплив на роботу нервової системи
- Нестача енергії
- Надлишкова вага
- Карієс
- Старіння шкіри
Перевірити, чи справляється ваш організм із цукровим навантаженням, яке ви йому даєте, можна у медичному центрі “Здорові Люди” у Львові, зробивши аналіз крові на рівень глюкози у сироватці або пройшовши глюкозотолерантний тест. Запис на обстеження за посиланням.
Причини та наслідки солодкоголізму у дітей
Протягом року середньостатистична людина споживає близько 40 кг цукру, хоча ще у 20 столітті ця цифра була вдвічі менша. А нормою вважається 5% від загальної кількості калорій, тобто орієнтовно 25 г на день.Важливо розуміти, що цукор - це не тільки цукерки, шоколад чи солодкий чай, а і фрукти, соки, дитячі пюре. Також підсолоджувачі додають і у зовсім не солодкі продукти - соуси, хліб, ковбасні вироби, сири і т.д. Це потрібно враховувати, формуючи раціон дитини, адже для маленького організму цукор - це бомба сповільненої дії. Надлишок споживання солодощів у дитинстві призводить до:
- дерматиту;
- екземи;
- псоріазу;
- нервових тіків та неспокійного сну;
- частих захворювань;
- збільшення аденоїдів;
- болів у животі, здуття;
- появи зайвої ваги або дефіциту маси тіла.

Буває, що малечу неможливо відірвати від солодощів, причинами солодкоголізму у дітей можуть бути:
- нестача поживних речовин;
- компенсація емоційних потреб;
- потреба у швидкій енергії, наприклад, при залізодефіциті;
- паразитарні інвазії (гельмінтоз, лямбліоз)
- кандидоз;
- порушення вуглеводного обміну.
Види цукру - не глюкозою єдиною
У цукру є багато різних назв, і часто “здорова альтернатива” - це просто маркетинговий хід. Насправді вона нічим не краща, за звичайну глюкозу, і також потребує обмежень у вживанні. Найбільш відомі “корисні” цукрозамінники:- коричневий або тростинний цукор;
- глюкозо-фруктозні сиропи з агави, топінамбура, винограду, фініків;
- фруктоза;
- сахароза;
- декстроза;
- мед;
- патока;
- сироп з сушеного очерету;
- інвертний цукор;
- дошаб;
- HFCS;
- сироп з коричневого рису;
- пекмез;
- GFS.
Як зменшити споживання цукру

Солодкоголізм - це погана звичка, а щоб перевиховатись та змінити звичку потрібен лише 21 день! Позбутись залежності від солодкого складно, але цілком реально. У нагоді стануть кілька порад лікаря-дієтолога:
- Перегляньте свій раціон
- Режим
- Відмовтесь від соків та солодкої води
- Ні! суворим дієтам
Підібрати адекватну дієту, яка не супроводжуватиметься регулярними зривами через вуглеводне голодування та враховуватиме індивідуальні потреби організму, може дієтолог.
Збільшимо кількість здорових людей разом!