Здорові Люди

Види пікфлоуметрів: механічні, електричні, SMART PEAK FLOW

Пікфлоуметр – це спеціальний прилад, який дозволяє виміряти швидкість пікового видиху у людини. Його використовують для контролю функціонального стану легень у пацієнтів, що страждають від хронічних захворювань дихальної системи. За допомогою такої нескладної дії, як видих, людина отримує інформацію про перебіг своєї хвороби та може впливати на неї, попереджати періоди загострення. Пікфлоуметри бувають механічні та електронні, а також з функцією під’єднання до смартфонів та використання спеціалізованих застосунків або без неї. У комплекті зазвичай йдуть індивідуальні насадки, тож одним приладом зможе користуватись декілька людей. SMART PEAK FLOW дає можливість отримувати результати вимірювань на відстані, таким чином батьки можуть відстежувати стан своїх дітей у садочку, школі, на тренуванні. Пікфлоуметрія – простий та надзвичайно важливий метод контролю хронічних уражень легень та бронхів, а зі SMART PEAK FLOW впорається як маленька дитина, так і літня людина.

Що таке пікфлоуметр


Пікфлоуметр використовується для оцінки сили видиху людини – контроль цього показника дозволяє відстежувати розвиток таких патологій легень, як бронхіальна астма, емфізема, ХОЗЛ (хронічне обструктивне захворювання легень). Також регулярне вимірювання пікової швидкості видиху дає розуміння того, наскільки ефективне лікування було призначене та чи потребує воно корекції.
Показники пікфлоуметрії індивідуальні і залежать від багатьох факторів: зріст, вага, вік, інші особливості. Саме тому норма швидкості видиху визначається для кожного пацієнта окремо на прийомі у лікаря пульмонолога-алерголога. Зниження показників свідчить або про неефективність підібраної терапії, або про прогресування захворювання.
Більшість приладів складається з вимірювального елемента та насадки, у яку робиться видих. Електричні пристрої мають невеличкий екран, на якому відображаються результати вимірювань. SMART PEAK FLOW можна підключати до смартфонів через роз’єм для навушників, у нових моделей у комплекті є спеціальний адаптер, який також дозволяє з’єднуватись з будь-яким смартфоном через Bluetooth.
На механічні пікфлоуметри наносять спеціальну шкалу, поділки якої відміряють певну кількість літрів повітря, що пройде крізь прилад за хвилину. В залежності від сили видиху індикатор зупиняється на певній відмітці, яка показує пікове значення. Електричні пікфлоуметри проводять вимірювання самостійно і виводять вже фінальне значення швидкості видиху на екран.
SMART PEAK FLOW працює у парі з додатком, який потрібно встановити на смартфон. Усі результати зберігаються у застосунку, у будь-який момент їх можна переглянути, надіслати лікарю, а також автоматично побудувати криву вимірювань.

Види пікфлоуметрів


Пікфлоуметри поділяють на дитячі та дорослі, а також механічні та електронні. Принцип робити у всіх приладів однаковий, проте дитячі відрізняються вимірюванням максимальної швидкості тільки до 350 л/хв, в той час, як у дорослих пікфлоуметрів до 800 л/хв.
Механічні пристрої зазвичай дешевші та довговічніші, не потребують підзарядки чи батарейок, проте результати вимірювання не виводяться на екран та ніде не зберігаються, їх потрібно записувати самостійно. Не підходять для самостійного використання дітьми та людьми похилого віку.
Електричні пікфлоуметри точніше вимірюють пікову швидкість, виводять цифри на екран та мають вбудовану пам’ять, що дозволяє зберігати результати та порівнювати їх.

Переваги використання SMART PEAK FLOW


SMART PEAK FLOW – це невеличкий цифровий пікфлоуметр, який можна під’єднати до будь-якого смартфона через роз’єм для навушників або Bluetooth-адаптер. Для використання пристрою потрібно лише встановити спеціальний додаток та видихнути повітря – результат вже на екрані вашого телефона. Переваги SMART PEAK FLOW це:
 • невеликий розмір – пристрій дуже компактний, у розібраному вигляді легко поміщається у маленькому мішечку для комфортного носіння, що йде у комплекті;
 • не потребує використання батарейок – пікфлоуметр працює від вбудованого акумулятора;
 • візуальний контроль – додаток вибудовує графік з результатами вимірювань, завдяки якому легко відстежувати будь-які зміни;
 • можливість ділитись – результати одного тестування або ж цілий графік можна надіслати будь-якому обраному контакту через зручний месенджер;
 • нагадування – у додатку є можливість встановити нагадування – у визначений час на телефон надходитиме сповіщення про потребу провести вимірювання;
 • інтуїтивний інтерфейс – у додатку все чітко та зрозуміло, більшість дій проілюстровані картинками;
 • результати завжди під рукою – усі вимірювання зберігаються у смартфоні, їх можна переглянути у будь-який час.
Детальніше ознайомитись із SMART PEAK FLOW, а також придбати пристрій для особистого використання можна тут

Правила використання пікфлоуметра


Для використання пікфлоуметра не потрібно ніякої спеціальної підготовки, а вимірювання можна проводити у будь-якому зручному для вас місці. При застосуванні механічних або електронних пристроїв, без можливості зберігання результатів, потрібно самостійно будувати графік вимірювань. Якщо захворювання під контролем – графік буде у вигляді прямої лінії, з невеликими відступами вгору чи вниз, наявність сильних заломів та зиґзаґів свідчить про неефективне лікування.
Проводити вимірювання потрібно двічі на день, приблизно в однаковий час доби. Лікарі радять робити це вранці та ввечері, але до прийому лікарських засобів. Також зробити пікфлоуметрію можна після контакту з алергеном чи під час фізичних навантажень, щоб прослідкувати за реакцією організму.
Важливо слідкувати за чистотою пристрою, адже пил та слина можуть накопичуватись у насадці чи на самому пікфлоуметрі та спотворювати результати. Після кожного вимірювання потрібно протерти прилад серветкою, а насадку, якщо вона знімається, промити під проточною водою та висушити паперовим рушником.

Для проведення пікфлоуметрії потрібно зайняти вертикальне положення – встати рівно до стіни або сісти на крісло зі спинкою, після чого перейти до вимірювання:

 1. зробити повільний видих;
 2. максимально глибоко вдихнути;
 3. щільно охопити губами насадку;
 4. сильно та швидко видихнути «все» повітря з легень;
 5. повторити тричі.

У графік заноситься найкращий видих.
Результати пікфлоуметрії поділяються на зелені, жовті та червоні. Зелена зона – лікування ефективне, жовта – бронхи звужуються, потрібна незначна корекція плану терапії, червона – просвіт бронхів звужений, варто якнайшвидше звернутись до лікаря.
Пікова швидкість видиху – важливий показник стану дихальних шляхів. Для лікування та контролю бронхіальної астми, ХОЗЛ, емфіземи та інших патологій потрібно звернутись до лікаря-пульмонолога.
Запис на консультацію за телефоном 0988642608 або ж через сайт