Здорові Люди

Кашель, першить горло, температура…симптоми Ковіду 2022?

Covid-19
Скоро мине три роки, як в Ухані було виявлено SARS-CoV-2, зараз в Україні, напевно, вже не існує людини, яка не чула про коронавірус та не гуглила б про перші симптоми Ковід-19. Вірус багато разів мутував, з’являлись нові штами, що відрізнялись перебігом захворювання, важкістю наслідків, швидкістю розповсюдження. Осінью 2022 року в нашій країні, зокрема у Львові, циркулює Омікрон ВА.2, що надзвичайно швидко передається від людини до людини, проте зазвичай легко переноситься. Та чи означає це, що можна зовсім відмовитись від масок, тестів та вакцинації від коронавірусу?

Симптоми Covid-19 та особливості штаму Омікрон

Симптоми коронавірусу починаються проявлятись, як правило, на 3-5 день після ймовірного контакту з вірусом, проте інкубаційний період може бути як коротшим, так і значно тривалішим, до 14 днів, але це менш характерно власне для Омікрону.
Перебіг Ковіду дуже різноманітний, адже на нього впливає багато чинників, серед яких:
 • штам коронавірусу;
 • вік хворого;
 • соматичний стан, хронічні захворювання;
 • наявність вакцинації від Covid-19;
 • активність імунної системи;
 • харчування та, навіть, умови проживання.
За сприятливих умов Омікрон триває максимум 10 днів та минає без тяжких наслідків, хоча деякі люди ще певний час після одужання спостерігають загальну слабкість та зниження працездатності.
Омікрон, на відміну від попереднього штаму Ковіду - Дельта, частіше вражає молодих людей та дітей, а ймовірність заразитись ним повторно у п’ятеро разів вища. Проте зафіксовано менший відсоток важкого перебігу та госпіталізацій. До основних симптомів Омікрону належать:
 • Температура тіла
Частина хворих переносить Ковід взагалі без температури, в більшості випадків відбувається незначне підвищення - близько 37 - 37,5 С. При тяжкому перебігу коронавіруса позначка термометра може сягати 39-40 С, про при Омікроні висока температура тримається всього кілька діб.
 • Кашель
Сьогочасний штам ковіду рідко вражає нижні дихальні шляхи, тому якщо кашель і з’являється, то поверхневий.
 • Інші катаральні явища
Майже завжди присутній нежить, можливо першіння чи біль у горлі.
 • Загальні прояви
До решти симптомів нового штаму Ковіду належать слабкість, міалгія, головний біль та інші прояви респіраторних захворювань.
 • Нюх та смак
На відміну від інших штамів, Омікрон не спричиняє спотворення чи зникнення смакових чи нюхових відчуттів.
 • Сатурація
Гостра дихальна недостатність не спостерігається, тож сатурація зазвичай залишається в межах норми.
У деяких випадках прояви коронавірусу можуть бути нетиповими, наприклад, блювання та діарея на фоні високої температури. Тому за наявності найменшої підозри на контакт із хворою на Ковід людиною, варто зробити експрес-тест на виявлення антигену Covid-19 або ПЛР.


Тест на Ковід

Незважаючи на те, що більшість людей переносять Омікрон в легкій або середній формі, що зазвичай без діагностики навіть і не подумаєш про Ковід, проходити тестування потрібно. Особливо це стосується тих, хто працює у великих колектив або контактує із великою кількістю людей, наприклад, лікарі, вчителі, продавці. Адже те, що ви перенесли захворювання легко, не означає, що людина, яка теоретично заразиться від вас, теж перехворіє без ускладнень.
Також для штаму Омікрон характерні віддалені наслідки у вигляді розладів роботи органів та систем, локалізація яких індивідуальна і залежить від того, де саме знаходиться “слабке місце” у конкретного хворого. Зробивши тест на виявлення Ковіду, ви будет підготовлені до можливих ускладнень, а підготовлений - значить озброєний!

У МЦ “Здорові Люди” можна зробити швидкий тест або ПЛР на Ковід у Львові. Для запису на тестування телефонуйте за номером 0988642608 або ж тицяйте тут!

Чи потрібна маска?

Однозначно, так! Навіть, якщо ви перехворіли, навіть, коли ви вакциновані, навіть, якщо ви “тільки спитати”, навіть, коли “у мене сильний імунітет, і нічого не чіпляється”.
Зараження відбувається при потраплянні вірусу на слизові оболонки, але для цього потрібна певна, відносно велика, концентрація цього вірусу. Медична маска - це ваш захист, що блокує потрапляння SARS-CoV-2 на слизові. І навіть якщо якась часточка його проскочить, цього не буде достатньо для розвитку захворювання.
У великих кількостях вірус виділяється від хворої людини під час кашлю та чхання, маска - це фізичний бар’єр для часточок слизу, що містять SARS-CoV-2. Якщо ви відчуваєте нездужання, обов’язково вдягайте маску, щоб не наражати на небезпеку оточуючих!
З’явились симптоми Ковіду, але є сумніви: це звичайні грип/застуда чи Омікрон? Щоб їх розвіяти потрібні лише два кроки:
 1. тест на Covid-19;
 2. консультація лікаря-пульмонолога.
Під час прийому лікар проведе огляд, збере анамнез, оцінить результати тесту. На основі отриманих даних розпише план лікування або, за потреби, дообстеження.
Запис до пульмонолога у Львові тут.