Симптоми Covid-19 та особливості штаму Омікрон
Симптоми коронавірусу починаються проявлятись, як правило, на 3-5 день після ймовірного контакту з вірусом, проте інкубаційний період може бути як коротшим, так і значно тривалішим, до 14 днів, але це менш характерно власне для Омікрону.Перебіг Ковіду дуже різноманітний, адже на нього впливає багато чинників, серед яких:
- штам коронавірусу;
- вік хворого;
- соматичний стан, хронічні захворювання;
- наявність вакцинації від Covid-19;
- активність імунної системи;
- харчування та, навіть, умови проживання.
Омікрон, на відміну від попереднього штаму Ковіду - Дельта, частіше вражає молодих людей та дітей, а ймовірність заразитись ним повторно у п’ятеро разів вища. Проте зафіксовано менший відсоток важкого перебігу та госпіталізацій. До основних симптомів Омікрону належать:
- Температура тіла
- Кашель
- Інші катаральні явища
- Загальні прояви
- Нюх та смак
- Сатурація
У деяких випадках прояви коронавірусу можуть бути нетиповими, наприклад, блювання та діарея на фоні високої температури. Тому за наявності найменшої підозри на контакт із хворою на Ковід людиною, варто зробити експрес-тест на виявлення антигену Covid-19 або ПЛР.
Тест на Ковід
Незважаючи на те, що більшість людей переносять Омікрон в легкій або середній формі, що зазвичай без діагностики навіть і не подумаєш про Ковід, проходити тестування потрібно. Особливо це стосується тих, хто працює у великих колектив або контактує із великою кількістю людей, наприклад, лікарі, вчителі, продавці. Адже те, що ви перенесли захворювання легко, не означає, що людина, яка теоретично заразиться від вас, теж перехворіє без ускладнень.Також для штаму Омікрон характерні віддалені наслідки у вигляді розладів роботи органів та систем, локалізація яких індивідуальна і залежить від того, де саме знаходиться “слабке місце” у конкретного хворого. Зробивши тест на виявлення Ковіду, ви будет підготовлені до можливих ускладнень, а підготовлений - значить озброєний!
У МЦ “Здорові Люди” можна зробити швидкий тест або ПЛР на Ковід у Львові. Для запису на тестування телефонуйте за номером 0988642608 або ж тицяйте тут!
Чи потрібна маска?
Однозначно, так! Навіть, якщо ви перехворіли, навіть, коли ви вакциновані, навіть, якщо ви “тільки спитати”, навіть, коли “у мене сильний імунітет, і нічого не чіпляється”.Зараження відбувається при потраплянні вірусу на слизові оболонки, але для цього потрібна певна, відносно велика, концентрація цього вірусу. Медична маска - це ваш захист, що блокує потрапляння SARS-CoV-2 на слизові. І навіть якщо якась часточка його проскочить, цього не буде достатньо для розвитку захворювання.
У великих кількостях вірус виділяється від хворої людини під час кашлю та чхання, маска - це фізичний бар’єр для часточок слизу, що містять SARS-CoV-2. Якщо ви відчуваєте нездужання, обов’язково вдягайте маску, щоб не наражати на небезпеку оточуючих!
З’явились симптоми Ковіду, але є сумніви: це звичайні грип/застуда чи Омікрон? Щоб їх розвіяти потрібні лише два кроки:
- тест на Covid-19;
- консультація лікаря-пульмонолога.
Запис до пульмонолога у Львові тут.