Що таке і яким буває кліматолікування
Кліматотерапія – це комплексне лікування, в основі якого лежить застосування дозованого впливу клімату певної місцевості та спеціальних кліматичних процедур на організм пацієнта. Велику роль відіграють розміщення над рівнем моря, температура повітря, атмосферний тиск, інтенсивність сонячної радіації, кількість опадів, вологість. Існує декілька методів кліматолікування:- Аеротерапія – складається з повітряних ванн, сну на відкритому просторі або тривалого перебування на свіжому повітрі за сприятливих умов, наприклад, у хвойному лісі чи на березі моря.
- Таласотерапія – лікування із застосуванням морського клімату, купань у морській воді. Особливо ефективне оздоровлення разом з аеро- та геліотерапією.
- Геліотерапія – лікування сонцем. Під контролем спеціалістів пацієнт отримує дозований вплив ультрафіолетових променів.
- Спелеотерапія – вплив мікроклімату печер, гротів, шахт, штучних соляних кімнат на організм людини.
Що лікує кліматотерапія
За допомогою санаторно-курортного лікування можна подолати багато різних захворювань. Куди поїхати літом на оздоровлення залежить від того, що саме турбує хворого.Аеротерапія – перебування на свіжому повітрі має загальнозміцнюючий вплив, стимулює імунітет, підвищує фізичну витривалість, нормалізує сон, стабілізує обмін речовин, позитивно діє на нервову та серцево-судинну системи. Лікування повітрям застосовується при хронічних захворюваннях органів дихання, але не в гострій фазі, при порушеннях у роботі нервової системи, при судинних патологіях:
- бронхіальна астма;
- туберкульоз;
- невроз;
- атеросклероз;
- анемія.
Під дією сонячних променів в шкірі виробляється вітамін D, оскільки отримати його іншим способом важко, то при дефіциті цього елементу, пацієнтам показана геліотерапія. Також дозоване перебування на сонці позитивно впливає на перебіг таких захворювань як:
рахіт;
- туберкульоз кісток;
- псоріаз;
- піодермія;
- радикуліт;
- рани та виразки, які важко та тривало загоюються.
Правила лікування кліматом
Кліматолікування у санаторіях проводять не тільки влітку, а й протягом усього року. Навіть зимою можливе застосування більшості методів терапії. Важливо, щоб усі процедури виконувались після обстеження організму та під контролем спеціалістів.На початках обов’язковим є щадний режим – не можна одразу обирати максимальний час та навантаження, таке «оздоровлення» не тільки не принесе користі, а і може нашкодити. Потрібно дати організму можливість плавно ввійти у новий режим та адаптуватись до умов.
Вибір курорту залежить від специфіки захворювання та повинен обговорюватись з лікарем. Кожен метод кліматотерапії має свої проти покази, наприклад, гостра фаза будь-якого захворювання, злоякісні процеси в організмі, схильність до кровотеч, значне виснаження організму.
Звичайно простої зміни клімату недостатньо, для максимального оздоровлення різні курорти пропонують додаткові послуги: лікувальний масаж, пиття мінеральних вод, грязьові ванни, дієтотерапія, лікувальна фізкультура і т.д.
Оздоровлення влітку
Літо – це час, коли потрібно брати від природи по максимуму: подорожувати, грітись на сонечку, споживати багато свіжих фруктів та овочів. Під час літнього відпочинку людина відновлюється, організм отримує та накопичує необхідні вітаміни та мінерали, зміцнюється імунітет – все це допомагає без проблем дочекатись наступного сезону відпусток. Діти, які влітку відпочивають за межами міста, значно менше хворіють на вірусні захворювання, краще сплять вночі, мають здоровий апетит.В Україні є безліч місць, куди можна поїхати літом – це і морський клімат, і гірське повітря, і різноманітні ліси, печери, соляні кімнати. Пам’ятайте, будь-яка подорож з позитивними враженнями здатна принести користь організму.