Здорові Люди

Топ причин відвідати кардіолога

Відвідувати лікаря навіть тоді, коли нічого не турбує - це нормально! На профілактичних візитах вдається діагностувати захворювання на початкових стадіях, що дозволяє уникнути негативних наслідків. Серцево-судинні патології тривалий час можуть не виявляти себе гостро, продовжуючи руйнувати організм зсередини. Важливо знати фактори ризику та тривожні симптоми, за появи яких слід прийти на консультацію до кардіолога МЦ “Здорові Люди”.

Рекомендація іншого лікаря

Лікарі можуть значно раніше побачити та розпізнати якісь ознаки захворювання, які на зауважує пацієнт. Тому рекомендація терапевта, сімейного лікаря чи навіть стоматолога - це вагома причина звернутись до кардіолога.

Серцево-судинні захворювання у родичів

Захворювання серцево-судинної системи мають певну частку спадкового характеру, особливо це стосується вад серця та судин, ранніх інфарктів та інсультів. Якщо у близьких родичів були діагностовані проблеми із серцем - це вагома причина звернутись до кардіолога.

Артеріальний тиск

Нормальні показники артеріального тиску - 120/80 мм.рт.ст., з віком можливе невелике підвищення. Якщо ваш тиск нижчий або вищий за норму, чи ви зовсім не знаєте своїх показників - варто записатись на консультацію кардіолога та перевіритись.

Відхилення артеріального тиску від норми можуть супроводжуватись запамороченням, головними болями, мерехтінням мушок перед очима чи навіть втратою свідомості. Неконтрольована артеріальна гіпертензія впливає на роботу всього організму - особливо страждають нирки, серце та мозок. У декілька разів підвищується ризик розвитку інсульту та інфаркту! При надто низькому тиску (гіпотензія) людина постійно відчуває слабкість, мозок недоотримує кисню, можливе виникнення колапсу. 

Підвищений холестерин

Холестерин - це “тихий” ворог. Підвищений рівень не дає про себе знати, аж поки не призведе до серйозних ускладнень - ішемічна хвороба серця, серцевий напад, інсульт, захворювання периферичних судин. Також є зв’язок між високим холестерином та розвитком цукрового діабету та артеріальної гіпертензії.
Основна причина усіх ускладнень - це жирові бляшки на стінках судин, які утворюються внаслідок тривалої, неконтрольованої гіперліпідемії. Тому здавати аналіз на рівень холестерину у крові (ліпідограма) варто раз на рік. А у випадку відхилення від норми - звертатись за консультацією до кардіолога.

Надлишкова вага

Кожен зайвий кілограм - це додаткове навантаження на м’язи, кістки, судини - весь організм. Жир наростає на тканини органів, заважаючи їм у повній мірі виконувати свої функції. Найбільше страждають судини, серце та печінка. 
Також люди із надмірною вагою схильні до розвитку цукрового діабету та артеріальної гіпертензії, що в свою чергу посилює негативний вплив на роботу міокарда. 
Перевірити своє серце можна на консультації кардіолога, а скинути зайву вагу допоможе лікар-дієтолог МЦ “Здорові Люди” - запис на консультацію за посиланням.

Інфекційні захворювання. Covid 19

Самі по собі застуда, грип чи навіть Covid не такі страшні, боятись варто наслідків. Якщо після перенесеного інфекційного захворювання з’являється задишка, прискорене серцебиття чи неприємні відчуття у грудях, це свідчить про розвиток міокардиту - запалення серцевого м’яза. 
При своєчасній діагностиці запалення піддається корекції та лікуванню, а ігнорування симптомів призводить до серцевої недостатності, аритмії, інфаркту чи раптової смерті.
Після перенесеного Ковіду або іншого тяжкого інфекційного захворювання рекомендується відвідати лікаря-кардіолога, щоб пересвідчитись у відсутності міокардиту.

Паління

Кожен кардіолог у своїй практиці зустрічав далеко не один випадок, коли саме лише куріння, без поганої спадковості, тиску, ожиріння або підвищеного рівня холестерину у крові, призводило до інфаркту міокарда у молодому віці. 

Під час консультації кардіолог запропонує методи відмови від шкідливої звички або принаймні зменшення кількості цигарок, викурених за день цигарок. 

Храп

Якщо під час сну виникає храп, то може з’являтись і апноє. Апноє - це несвідома зупинка дихання, якої ви навіть не помітите, але вона завдасть шкоди організму та негативно вплине на роботу серця на стан судин. Якщо людина раптово прокидається серед ночі - це може свідчити про появу апноє. Для діагностики та оцінки тяжкості стану використовують додаткові методи обстеження - полісомнографію, направлення на яку можна отримати у лікаря-кардіолога. 

Цукровий діабет

Постійно підвищений рівень глюкози в крові руйнує стінки дрібних судин, а також може пошкодити нервові закінчення, в тому числі ті, які керують роботою серцевого м’яза. Таким чином, у людей, хворих на цукровий діабет першого або другого типу, значно підвищується ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи. 

Діабетикам рекомендовано профілактично відвідувати лікаря-кардіолога хоча б раз на рік, за умови відсутності будь-яких скарг. При появі тривожних симптомів, потрібно здійснити позачерговий візит, щоб не пропустити стани, що загрожують життю.

Записатись на консультацію кардіолога у Львові в МЦ “Здорові Люди” за посиланням.  

Збільшимо кількість здорових людей разом!