Здорові Люди

Перший раз у перший клас

Про діток

Перший раз у перший клас

Ось ще вчора новонародженому і виповнилось 6 років – настав час підготовки до школи. Але як зрозуміти, чи готова дитина йти у перший клас? Як правильно обрати шкільне приладдя? Яких лікарів відвідати та які аналізи здати перед школою? Ці, та ще мільйон інших запитань, турбують батьків майбутніх першачків, а наша педіатр – Качуріна Світлана – вже підготувала на них відповіді.

Готовність дитини до школу

Багато дорослих вважають, що потрібно віддавати дітей у школу якнайшвидше, аби вони не сиділи за партою до повноліття, але ця думка хибна. Вирішуючи питання, коли відправляти дитину у перший клас, потрібно спиратись тільки на її готовність до цього етапу життя. Деякі малюки вже у 5 років можуть повноцінно вчитись, іншим – потрібно більше часу, і краще піти до школи у 6 чи навіть 7 років. Якщо віддати дитину у школу зарано, велика ймовірність отримати багато негативних наслідків – труднощі з адаптацією малюка, відставання у навчанні, відмова вчитись, відсутність концентрації уваги і т.д.
Готовність дитини до школи визначається за 5 критеріями:
·        інтелектуальна;
·        вольова;
·        соціальна;
·        мотиваційна;
·        фізична.
Інтелектуальна – це ступінь дозрівання відділів мозку дитини, їх готовність до формування важливих навичок. Майбутній першокласник повинен вміти робити висновки, за потреби ставити якісь запитання, не соромитись говорити та щось просити (наприклад, вийти у туалет під час уроку), уважно слухати інших, чути, що йому говорять. Також важливим є розвиненість уяви та пам’яті, здатність зберігати увагу.
Вольова готовність – це здатність дитини докласти зусилля, щоб зробити щось не надто цікаве, але потрібне. Або ж вміння чекати, наприклад, спокійно вистояти чергу у магазині чи дочекатись походу у парк, а не кожну хвилину питатись «ну коли вже».
Соціальна – це навички спілкування у колективі, а також адекватна поведінка дитини з однолітками, знайомими дорослими чи малознайомими людьми.
Мотиваційна готовність – це бажання дитини піти до школи, дізнатись щось нове. Якщо малюк не хоче ставати школярем, потрібно знайти причину такого небажання та усунути її, інакше можна стикнутись з повною відсутністю мотивації до навчання.
Фізична – це один з основних пунктів готовності дитини до першого класу. У передшкільному віці в організмі відбувається перехід на «новий рівень» - внутрішні органи досягають повноцінного розвитку, тому можна віддавати максимум енергії у мозок, щоб дати змогу без проблем подолати шкільне навантаження. Ззовні батьки можуть спостерігати наступні зміни:
·        поява талії;
·        більш вираженні колінні суглоби;
·        руки та ноги виглядають довшими, відносно тулуба.
Для перевірки фізичної готовності використовують Філіппінський тест: дитину просять перекинути руку через голову та доторкнутись до вуха з протилежної сторони.
Якщо рука досягає вуха – дитина пройшла етап стрибка у рості та розвитку та морфофункціонально готова до школи.

Навички майбутнього першокласника

Щоб успішно пройти період адаптації, влитись у колектив та не мати проблем з навчанням, майбутній першокласник повинен володіти певними навичками.
Ознаки готовності дитини до школи:
·        зацікавлена школою, бажає її відвідувати;
·        дотримується правил під час гри;
·        цілеспрямована, вміє досягати своєї мети;
·        цікавиться навколишнім світом, ставить багато запитань;
·        розвинена фізично;
·        може встановити контакт, знайти друзів на дитячому майданчику, не соромиться спілкуватись з людьми;
·        може сама переодягтись, поїсти, сходити у туалет;
·        уважно слухає книжки;
·        за потреби спокійно чекає певний час;
·        вміє робити висновки;
·        може сама погратись, зайняти себе.
Якщо у дитини є складнощі зі спілкуванням, недостатньо розвинені пам’ять та увага, немає витримки, абсолютно відсутнє бажання вчитись, то краще порадитись із дитячим психологом та відкласти школу до 7 років.

Шкільний одяг, рюкзак, підручники

Правильно підібраний шкільний рюкзак – запорука здорової спини та комфорту дитини. Безпечний та якісний рюкзак повинен відповідати таким критеріям:
  • ортопедична спинка;
  • широкі лямки (4-5 см);
  • укріплене, тверде дно;
  • вага не перевищує 1 кг;
  • наявна достатня кількість світловідбиваючих елементів;
  • розмір відповідає зросту малюка: не опускається нижче попереку, зверху не перетинає лінію плечей.
Одяг, у якому дитина ходитиме до школи, повинен бути зручним, виготовленим із натуральних складників, не заважати активним рухам.
Ідеально мати два комплекти підручників: одні в школі, інші вдома. Вага наповненого рюкзака не повинна перевищувати 10%-12% маси тіла школяра.

Медогляд перед школою

Перш, ніж почати відвідувати школу, потрібно впевнитись у здоров’ї дитини. Будь-який медогляд починається із відвідин педіатра. Лікар огляне дитину, виміряє антропометричні дані (ваги, зріст), перевірить пульс та тиск, послухає легені та серце. Також проведе пробу Руф’є – тест із фізичним навантаженням, який визначає функціональний стан серця. Після цього скерує до профільних спеціалістів.
Перед першим класом бажано відвідати:
  • отоларинголога – огляд вух, носа, горла;
  • невропатолога – оцінка стану центральної та периферичної нервової системи;
  • кардіолога – перевірка роботи серця, відсутності патологій;
  • ендокринолога – основна мета – перевірити стан щитоподібної залози, адже дисфункція цього органу призводить до збоїв у роботі всього організму.
Профілактичні медогляди дозволяють впевнитись у здоров’ї дитини або ж вчасно виявити проблему. Більшість захворювань, діагностованих на початковій стадії розвитку, у дитячому віці минають безслідно.
Крім того, обов’язковою є лабораторна діагностика. Перед школою потрібно здати наступні аналізи:
  • загальний аналіз крові – перевірка рівня гемоглобіну, кількості формених елементів крові (еритроцити, тромбоцити, лейкоцити), наявності в організмі запального процесу;
  • загальний аналіз сечі – перевірка роботи сечовидільної системи (нирок, сечового міхура). Дозволяє виявити пієлонефрит, гломерулонефрит, цистит на ранніх стадіях;
  • глюкоза крові – рівень цукру у крові дитини, підвищені показники можуть свідчити про розвиток цукрового діабету;
  • кал на яйця гельмінтів та цисти найпростіших – виявлення глистної інвазії у дитини;
  • зіскоб на ентеробіоз – наявність гостриків у малюка.

У медичному центрі «Здорові Люди» завжди раді бачити ваших малюків. У нас ви можете відвідати педіатра – Качуріну Світлану, а також здати усі необхідні аналізи. Запис на прийом за номером 0988642608 або ж через сайт https://zdoroviludy.com/
Також пропонуємо пакетні пропозиції:

«Здоровий малюк» - 670 грн

·        консультація педіатра
·        загальний аналіз крові
·        загальний аналіз сечі
·        глюкоза в крові (експрес-метод)

«Закінчилось літо» - 760 грн

·        консультація педіатра
·        загальний аналіз крові
·        загальний аналіз сечі
·        аналіз калу на яйця гельмінтів

«Йдемо в школу» - 1060 грн

·        консультація педіатра
·        загальний аналіз крові
·        загальний аналіз сечі
·        глюкоза в крові (експрес-метод)
·        аналіз калу на яйця гельмінтів
·        аналіз калу на цисти найпростіших
·        зіскоб на ентеробіоз
https://zdoroviludy.com/pediprices#!/tab/316695657-2


Збільшимо кількість здорових людей разом!