Секс у триместрах
1 триместр
В перші три місяці вагітності більшість жінок скаржиться на погане самопочуття – токсикоз, тому найчастіше навіть сама думка про близькість з чоловіком їм огидна. Крім цього, під час вагітності починає активно вироблятись гормон пролактин, який впливає на лібідо, зменшуючи його.
Дослідження показали, що 12% жінок відмовляються від статевих контактів на початкових термінах вагітності, незважаючи на відсутність лікарської заборони.
2 триместр
Другий триместр – це ідеальний час для сексуальних стосунків чоловіка та жінки, адже пара вже встигла звикнути до особливого стану вагітної, а до пологів ще далеко, тож можна ні за що не хвилюватись. Плід надійно прикріплюється у порожнині матки, гормональний фон майбутньої мами стабілізується, а її самопочуття значно покращується.
Як показує статистика, саме у другому триместрі вагітності жінки найбільш відкриті для близькості з чоловіком.66% пар, які відмовлялись від сексу впродовж перших 3 місяців, починають знову жити статевим життям саме у другому триместрі. І лише 9% жінок перестають робити це за власним бажанням.
3 триместр
У третьому триместрі живіт стає все більшим і викликає дискомфорт під час статевого акту, гормональний фон вагітної знову починає змінюватись, організм готується до пологів, і лібідо найчастіше знову знижується. Крім того, майбутні батьки часто скаржаться на відчуття присутності дитини під час сексу, що призводить до психологічного неспокою.
В останні місяці перед пологами 12% жінок відмовляються від близькості з чоловіком. Майбутні тати також досить часто починають уникати статевих зносин, незважаючи на бажання вагітної.
Плюси сексу під час вагітності
Саме у період вагітності велика кількість жінок отримує максимальне задоволення від близькості з коханим чоловіком. Це пов’язано з відсутністю переживань за контрацепцію, можливістю розслабитись та отримувати задоволення. Крім того, під час виношування дитини жінки стають більш емоційними та чутливими через гормональні перебудови в організмі. Всі відчуття, у тому числі й сексуальні, видаються більш яскравими. На фізіологічному рівні підвищення чутливості статевих органів пов’язане з посиленням кровопостачання органів малого тазу під час вагітності, збільшенням матки та клітора, розширенням піхви. Великий відсоток жінок вперше відчувають оргазм самі під час «вагітного» сексу. Крім того, під час статевого акту синтезуються гормони щастя, які позитивно впливають на стан матусі та розвиток малюка.
Починаючи з 35 тижня вагітності лікарі радять займатися коханням, не використовуючи контрацептивні засоби, якщо до цього нема протипоказань. Це пов’язано з тим, що у спермі чоловіка містяться активні речовини – простогландини, які допомагають підготувати шийку матки до пологів. Вона розм’якшується, стає більш еластична і легко розкривається під час перейм. Активне статеве життя незадовго до пологів – це чудова профілактика ригідності та розривів шийки матки.
Та незважаючи на властивості простогландинів 66% жінок припиняють статеві стосунки за 2-3 тижні до передбачуваних пологів, хоча до цього вели статеве життя впродовж всієї вагітності.
Коли утриматись від близькості
Статеві відносини під час вагітності приносять задоволення вагітній та позитивно впливають на плід. Але є такі ситуації, коли майбутній мамі необхідно відмовитись від близькості з чоловіком, оскільки існує загроза нашкодити дитині.
Протипокази до сексуальної активності в період виношування дитини:
1. Загроза переривання вагітності або передчасних пологів
2. Самовільні аборти або передчасні пологи під час минулих вагітностей
3. Наявність у чоловіка інфекцій, які передаються статевим шляхом
4. Низьке розташування плаценти
5. Підтікання навколоплідних вод
6. Істміко-цервікальна недостатність або наявність циркулярного шва на матці
7. Гіпертонус матки
8. Відходження слизової пробки
Також лікарі рекомендують втриматись від кохання в останньому триместрі при багатоплідній вагітності, оскільки оргазм та механічна дія на матку можуть спровокувати передчасні пологи.
Як правильно підійти до інтиму
Статеві стосунки під час вагітності підуть на користь майбутній мамі і малюки тільки в тому випадку, коли пара буде дотримуватись певних правил поведінки. В першу чергу слід проконсультуватись з акушер-гінекологом і дізнатись, чи нема протипоказань до близькості. Надалі впевнитись, що партнер здоровий і не може занести жінці інфекцію.
До статевого акту можна приступати тільки тоді, коли цього хоче жінка, змушувати її ні в якому разі не можна.
Обов’язковим є дотримання правил гігієни, оскільки бруд, а з ним і патогенні мікроорганізми, можуть легко перейти зі статевого члена у піхву жінки, а потім і у порожнину матки.
Також треба правильно підібрати позиції для статевого акту так, щоб не відбувалось тиску на живіт вагітної, а жінка не відчувала ніякого дискомфорту.
Яку позицію обрати
При виборі позиції для статевого акту, головний критерій – це зручність для жінки та відсутність тиску на живіт. Якщо у першій половині вагітності секс нічим не відрізняється від сексуальних стосунків невагітної пари, то кінець другого та третій триместр вимагають ретельної підготовки та обережності дій.
Найбільш зручною жінки вважають позицію, коли вагітна знаходиться зверху. Таким чином вона може контролювати глибину проникнення та темп рухів партнера, крім того, абсолютно відсутній тиск на живіт. Але мінусом є те, що ця поза вимагає високої активності від жінки.
Ще одна зручна поза для близькості під час вагітності – на боці. Вона не вимагає від жінки активних рухів і не дозволяє партнеру проникнути надто глибоку. Проте цю позицію вибирає менший відсоток жінок.
Практично половина вагітних жінок у другому та третьому триместрі віддають перевагу позиції зверху, майже 35% воліють займатися сексом на боці. Лише 4% опитуваних бажають, щоб чоловік був зверху.
Думка майбутніх мам
Думки майбутніх мам щодо статевих стосунків під час вагітності дуже різні. Одні вважають, що можна і треба всю вагітність, а інші не допускають чоловіка до себе взагалі впродовж усього періоду виношування дитини. Ось кілька коментарів з інтернет-форумів:
Як показує статистика, більшість жінок все-таки відмовляються від статевого життя на час всієї вагітності або ж на якийсь період. Ось дані опитування, щодо причин відмови: