Пульмонолог – це лікар, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань органів дихальної системи, зокрема, і алергологічної етіології (бронхіальна астма, алергічний риніт і т.д.). Хвороби легень та бронхів займають одне з перших місць не тільки в Україні, а й в світі, тому відвідувати пульмонолога варто як молоді, так і людям старшого віку. Фахівці цієї сфери значну частину уваги приділяють профілактичним заходам – завдяки цьому багатьох проблем вдається уникнути. А пульмонолог-алерголог оцінює захворювання дихальної системи з точки зору алергізації організму.
У медичній практиці «Здорові Люди» завжди раді подбати про ваше вільне дихання.

Здорові легені – здорові люди

Кашель – головна скарга, з якою звертаються до лікаря-пульмонолога. Звичайно, при банальному ГРВІ, ангіні чи грипі немає потреби у консультації профільного спеціаліста, але якщо…


 1. кашель, сухий або вологий, триває декілька тижнів;
 2. з'явилась задишка, приступи якої виникають при незначних навантаженнях або просто в стані спокою;
 3. є відчуття важкості в ділянці грудини, опору дихання або нестачі повітря при, здавалось би, звичному навантаженні;
 4. мокротиння змінює колір (стає виражено жовтим, рожевим або зеленкуватим), або у ньому з'являються згустки крові;
 5. виникає біль у грудній клітці при глибокому вдиху/видиху;
 6. турбують нічні або ранкові приступи кашлю;
 7. у когось з близьких є захворювання дихальної системи, особливо онкологічні
… це тривожні сигнали, при яких варто записатись до пульмонолога на прийом.

Обов'язково потрібно відвідати фахівця людям, які мають симптоми алергії чи бронхіальної астми:

 • напади кашлю та чхання;
 • свербіж очей, носа;
 • відчуття нестачі повітря;
 • сльозотеча;
 • рідкі виділення з носа або тривала закладеність.
Лікар визначить причину хворобливого стану та назначить лікування. При бронхіальній астмі – допоможе підібрати інгалятор і навчить ним користуватись.

Профілактика – наше все!

До фахівця з вільного дихання слід звертатись не тільки, коли вже допік кашель чи алергія. Профілактичні відвідування допоможуть попередити виникнення патології або ж діагностувати її ще на самому початку.

Рекомендуємо записатись на консультацію майбутнім мамам. Адже впродовж вагітності в організмі відбуваються значні зміни, які провокують загострення хронічних захворювань, про які жінка могла і не знати. Крім того, гормональні перебудови можуть призводити до порушень у роботі легень.

Людям, які мають шкідливі умови праці, а також курцям варто проходити огляд у пульмонолога принаймні 1 раз на півроку-рік.

Не зайвим буде звернутись до пульмонолога людям, які готуються до операцій, особливо офтальмологічних та нейрохірургічних.

Що лікує пульмонолог?

Лікар пульмонолог займається діагностикою, лікуванням та профілактикою захворювань, при яких уражаються органи дихання:
 • бронхіти;
 • пневмонії;
 • бронхіальна астма;
 • алергічний риніт;
 • плеврити;
 • емфізема;
 • ХОЗЛ (хронічне обструктивне захворювання легень);
 • патології, що виникли внаслідок дії шкідливих чинників або через травми грудної клітки;
 • постковідний синдром;
 • та інші.
А лікар пульмонолог-алерголог оцінює зв'язок цих захворювань із підвищеною чутливістю та алергізацією організму. Допомагає з'ясувати тригерні фактори алергії, підбирає лікування, яке зменшить інтенсивність проявів алергічної реакції.

Вільне дихання забезпечує достатнє насичення киснем, який несеться в еритроцитах в усі куточки організму, даруючи нам енергію, рух, життя. Погане забезпечення киснем веде до негативних змін у всіх ланках нашого тіла: серці, мозку, м'язах і т.д. При виникненні проблем в дихальній системі – якість життя значно знижується: звичайні для здорової людини речі стають складними, а інколи і взагалі недоступними.

Розуміння цих аспектів – вагома причина прийти на профілактичний огляд до пульмонолога і впевнитись у здоров'ї своїх легень.

Дихай вільно – живи на повну!